Wszyscy kochają czekoladę - co do tego nie ma wątpliwości. Jednak niektórzy mają prawdziwego bzika na jej punkcie. W Dniu Czekolady przedstawiamy Wam prawdziwych czekoladocholików, którzy dla tego smakołyku stanęli na głowie, żeby pobić rekord Guinessa.

Największa czekoladowa choinkaMistrzem tego dzieła jest Patrick Rogera, francuski cukiernik. "Drzewko" powstało w grudniu 2010 roku w podparyskiej miejscowości Sceaux. Wysokość czekoladowej choinki to 9,75 m, waga - bagatela - 4 tony.
Największa tabliczka czekoladySmak na taki rekord miała brytyjska firma Thorntons. W 2011 roku spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą wyrobów cukierniczych postanowiła w ramach obchodów setnych urodzin wyprodukować mega-tabliczkę czekolady.

Wymiary: długość boku - 4 m, waga - 5 ton i 792 kg, czyli tyle, co dwa słonie. Można by było zrobić z niej 72 405 tabliczek standardowych rozmiarów. Taka "czekoladka" to tylko 29 milionów kalorii...


Największy kubek gorącej czekoladyTen rekord został pobity w Meksyku. Ogromny kubek pomieścił w sobie 2 400 litrów słodkiego napoju.

Samo przygotowanie musiało wyglądać imponująco. Najpierw trzeba było podgrzać mleko i wodę. Do tego posłużyło 20 rondli o pojemności 120 litrów. Potem do wielkiego kociołka wrzucono 2 400 tabliczek czekolady i podgrzano. Do wielkiego kubka powędrowała woda i mleko - i znów podgrzano. Na sam koniec - ciągle mieszając - dodano rozpuszczoną czekoladę.


Czekoladowa strona internetowaNa taki pomysł wpadł portugalski browar Sarges. W ramach promocji nowego piwa o smaku - jakże by inaczej - czekoladowym - firma postanowiła stworzyć cudną stronę. TUTAJ wszystko nie tylko wygląda jak mleczna i biała czekolada, ale nawet po najechaniu na przycisk słychać wspaniały dźwięk łamanej tabliczki czekolady.


Przy okazji Redakcja pozdrawia wszystkich czekoladoholików, którzy czytając ten artykuł nie mogli się powstrzymać i sięgnęli po coś słodkiego.ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

GŁOS.TV - filmy z Poznania i regionu [Lubię to!]
Indeks dla ZEBRY - strefa studenta na Poznań Nasze Miasto [Lubię to!]
Bułgarska.pl - wszystko o Kolejorzu [Lubię to!]
Droga do Euro 2012 - wielkie poznańskie odliczanie do Euro 2012 [Lubię to!]
Konkursy - baw się z nami i wygrywaj nagrody
Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Gastronomia

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rico (gość)

a ja ze wszystkich slodyczy najbardziej lubię SCHABOSZCZAKA z ziemniaczkami posypanymi koperkiem,okraszonymi tłuszczykiem ze smażenia z suróweczką lub czerwoną kapustką-TO NR 1 wśród słodyczy