Jeszcze 32 mieszkania czekają na nabywców w Villi Galicja przy ul Jeszcze 32 mieszkania czekają na nabywców w Villi Galicja przy ul

Jeszcze 32 mieszkania czekają na nabywców w Villi Galicja przy ul. Dominikanów w Krakowie

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rynek mieszkaniowy jest coraz trudniejszy. Dziś nie wystarczy zaoferować jedno czy dwupokojowe lokum na nowym osiedlu. Potencjalny nabywca mieszkania zapyta także o infrastrukturę, odległość od centrum miasta, możliwości łatwego dojazdu. Dużo sklepów w najbliższej okolicy, parkingi, cichobieżne windy - to normalne życzenia przyszłych mieszkańców. Co więcej, oczekują oni, że w pobliżu ich mieszkania znajdą się również miejsca relaksu i wypoczynku. Większość z tych oczekiwań starał się zagwarantować inwestor UMB, realizując projekt Villa Galicja.

Villa Galicja jest zlokalizowana przy ul. Dominikanów 32 w Krakowie, na Prądniku Czerwonym. Budynek sąsiaduje z Parkiem Zaczarowanej Dorożki. Niedaleko od tego miejsca mieszkał przed laty słynny krakowski dorożkarz Jan Kaczara, uwieczniony w wierszu przez Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W pobliżu Villi Galicja znajdują się przystanki wielu linii komunikacji miejskiej, co umożliwia łatwy i szybki dojazd do centrum miasta. Inwestycja jest nieco ukryta, ale dojechać do niej można zarówno od ul. Opolskiej, jak i al.29 Listopada. Jest ogrodzona, dobrze oświetlona i monitorowana. Blisko jest do przedszkola, szkoły, sklepów (CH Krokus, Tesco, Alma, Obi, Castorama), a także do miejsc, gdzie można z pożytkiem spędzić czas wolny (Park Wodny, Multikino, siłownie). W pobliżu zlokalizowane są również kompleksy biurowe: Rondo Business Park i Quattro Business Park.

Villa Galicja to 72 mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach. Budynek jest niski, czterokondygnacyjny, z windami, dostępnymi już z poziomu garaży zlokalizowanych w podziemiach.

Mieszkania na parterze mają ogródki, na wyższych kondygnacjach - balkony, z których część zaaranżowana jest na ogrody zimowe. Mieszkania na ostatniej kondygnacji posiadają tarasy porośnięte trawą. Niektóre mieszkania w części dziennej są dwupoziomowe, zaprojektowano dla nich imponująco duże okna, o wysokości ponad 4 metrów, co gwarantuje doskonałe nasłonecznienie.

Budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, ma szerokie korytarze, podjazd dla wózków inwalidzkich, obszerne windy, umożliwiające przewóz osób poruszających się na wózkach.

Na terenie posesji jest plac zabaw dla dzieci, w każdej klatce są wózkownie, gdzie przechować można akcesoria dziecięce oraz sprzęt sportowy: rowery czy narty. Wewnętrzny dziedziniec ma dużo zieleni oraz miejsca do wypoczynku. W bezpośrednim sąsiedztwie Villi Galicja jest park, domy jednorodzinne i budynki mieszkalne, również w niskiej 4-, 5-kondygnacyjnej zabudowie.

W tej chwili w Villi Galicja dostępne są w sprzedaży jeszcze 32 mieszkania.

Cena ofertowa to 7000 zł za mkw. brutto. Ofertowa, jak podkreśla deweloper, bowiem jest to propozycja do negocjacji. Miejsca parkingowe są płatne. W garażu podziemnym jedno kosztuje 34 tys. złotych, a na zadaszonym wiatą parkingu - 18 tys. złotych.

Inwestor, UBM, to austriacka firma z ponad 140-letnią tradycją, jedna z wiodących w Europie w sektorze nieruchomości. W Polsce działa od 1993 roku i zrealizowała ponad 20 dużych inwestycji. Ma trzy oddziały: w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

W Krakowie firma UBM jest znana przede wszystkim z realizacji obiektów użyteczności publicznej, zwłaszcza hoteli. Wybudowała m.in. Hotel Radisson SAS obok Filharmonii Krakowskiej, Hotel Andel's przy Galerii Krakowskiej, Hotel Park Inn przy Rondzie Grunwaldzim oraz wspomniany kompleks mieszkaniowy Villa Galicja, oddany do użytku w 2011 roku. Obecnie firma ta przygotowuje dwie kolejne inwestycje mieszkaniowe.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!