zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Most kolejowy nad Odrą w Brzegu Dolnym nie doczeka się remontu. Postulował o to dolnośląski poseł Marek Łapiński (PO).

Chodzi o most kolejowy na trasie łączącej Brzeg Dolny z Wrocławiem. Poseł Łapiński o remont mostu pytał ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej.

- Mieszkańcy Brzegu Dolnego zwrócili mi uwagę, że mimo iż kursują nowe szynobusy, komunikacja kolejowa zostawia wiele do życzenia ze względu na małą przepustowość mostu. Pociągi nie jeżdżą zbyt szybko. Za chwilę ukończona zostanie wymiana podkładów i szyn kolejowych, jednak sam most nie doczeka się remontu. A o jego tragicznym stanie wypowiadał się nawet rzecznik PKP – tłumaczy poseł.

Zdaniem Łapińskiego komunikacja kolejowa z Brzegu Dolnego i Wołowa do Wrocławia jest bardzo ważna, ponieważ codziennie korzysta z niej wielu mieszkańców.

- Moim zdaniem, gdyby PKP zdecydowało się na remont, byłyby szanse na pozyskanie dotacji z Unii Europejskiej - tłumaczy poseł.

Niestety, o żadnym remoncie w najbliższym czasie nie ma mowy. PKP stwierdza wprost, że na rozpoczęcie prac na moście obecnie nie ma pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości sytuacja się nie zmieni.

- Poszukujemy możliwości sfinansowania prac na tym fragmencie magistrali łączącej Wrocław ze Szczecinem – mówi Maciej Dudkiewicz ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Na razie jednak nie ma żadnych konkretów.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!