(© Dariusz Gdesz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przyjęcie sylwestrowe w domu to rozwiązanie dla tych, którzy chcą spędzić czas w kameralnym gronie, nie wydając przy tym sporej gotówki. Podpowiadamy Czytelnikom, o czym należy pamiętać, organizując taką uroczystość.

- Lokal to podstawa. Jeśli ze znajomymi zastanawiamy się nad organizacją sylwestra, najlepiej będzie wyprawić go u osoby, która ma największe mieszkanie - radzi Magdalena Pawlik, dyrektor artystyczny Agencji Artystycznej Art Anima. Weźmy też pod uwagę sąsiadów - jeżeli planujemy zaprosić więcej osób, trzeba ich powiadomić. Lepiej też nie organizować hucznych imprez w bloku o słabo wytłumionych ścianach, jeśli naszymi sąsiadami są osoby starsze.

Warto zdecydować się na organizację przyjęcia z motywem.
- Imprezy tematyczne to gwarancja udanej zabawy. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy fachowca - mówi Magdalena Pawlik. - Firma organizująca przyjęcia zajmie się doborem menu i muzyką. Można też wypożyczyć kostiumy, współgrające z wybranym motywem. Oczywiście wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy - dodaje Pawlik.

Kiedy już ustalimy liczbę gości i klimat przyjęcia, zajmijmy się sprawami praktycznymi. Podstawa to właściwe zagospodarowanie przestrzeni. Najlepiej schować wszystkie cenne i delikatne przedmioty - dużo ludzi i alkohol sprawiają, że wystarczy chwila nieuwagi, aby coś przypadkowo strącić. Jeżeli boimy się o obicia kanap, możemy je nakryć grubą narzutą, która uchroni je przed zabrudzeniem. Na tańce znajdźmy miejsce oddalone od stołu.

Jeżeli wśród gości są osoby palące, niezbędne jest wydzielenie miejsca, w którym będą mogły zapalić papierosa. Może to być balkon lub kuchnia z dobrą wentylacją Zapewnijmy też gościom odpowiednio dużo miejsca do pozostawienia swoich ubrań. Możemy zaadaptować jedno z nieużywanych pomieszczeń na garderobę lub postawić dodatkowe wieszaki. Te stojące dostaniemy w przystępnych cenach w popularnych marketach meblowych.

Organizując imprezę składkową, dzielimy wcześniej obowiązki kulinarne, aby zapewnić różnorodność dań. Oprócz standardowych przekąsek, takich jak kanapki, krakersy czy paluszki, przygotujmy przynajmniej jedno ciepłe danie. Przy większej liczbie osób możemy zorganizować szwedzki stół. Zapewni to rotację gości i każdy będzie miał okazję porozmawiać z wszystkimi biesiadnikami.

Ile to kosztuje?
- Organizacja imprezy sylwestrowej przez firmę - 3-30 tys. zł
- Wypożyczenie kostiumów - 30-150 zł za sztukę
- Wynajęcie DJ-a - 200-1500 zł
- Wypożyczenie rozkładanych krzesełek od firmy organizującej imprezy - ok. 50 zł za dobę (6 sztuk)
- Gadżety sylwestrowe (czapeczki, confetti, serpentyny, gwizdki itp.) - ok. 10 zł za komplet.

Imprezy sylwestrowe

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Evio22 (gość)

Do przyjaciela nawet jednego , z dziewczyną na miasto , szampan do jednej ręki a do drugiej rączka dziewczyny i wio na rynek , na dyskotekę to nie bo to wieśniacko wygląda ...

HJC

200 zł za DJ w SYLWESTRA!? no raczej nie bardzo... poza tym kto wyda tyle kasy na firmę organizującą imprezy skoro można taką ilość pieniędzy spożytkować dużo lepiej! Wystarczy ktoś z pomysłem i dobrzy znajomi to wtedy imprezy są najlepsze i niezapomniane! ;)