(© mat.prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Uroczystość zawieszenia wiechy to wielowiekowa tradycja budowlana. Zwyczajowo świętowano zakończenie jednego z ważniejszych etapów budowy domu, jakim było położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu. Przywilejem zlecającego budowę było przybicie ostatniego gwoździa mocującego krokiew. Następnie w najwyższym elemencie więźby mocowano

Na budowie osiedla Avia powieszona została pierwsza wiecha. Pojawienie się symbolicznej wiechy oznacza zakończenie prac konstrukcyjnych przy budynkach I enklawy (B1 i B2) oraz rozpoczęcie prac wewnętrznych i przy elewacjach. wieniec albo przyozdobione drzewko czy bukiet. Uroczystość ta była okazją do podziękowania rzemieślnikom za trud i wysiłek włożony w budowę oraz okazją do wspólnej zabawy.

Podobnie jest i dziś. Jednakże przy realizacji dużych inwestycji współczesne technologie wymusiły pewne modyfikacje. Dzisiejsza wiecha obwieszcza zakończenie prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu.
Osiedle Avia powstaje etapami, będą więc kolejne okazji do świętowania w przyszłości.Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!