Nazywane przez niektórych wrocławian Manhattanem wieżowce przy pl. Grunwaldzkim wreszcie mają szansę na nowy wygląd. Opracowano wstępną koncepcję remontu budynków. Projektem zajęła się wrocławska pracownia VROA architekci.

Sprawa peerelowskich bloków na placu była wielokrotnie poruszana. Część wrocławskich architektów uważa, że są to zabytki architektury socjalistycznej i należy je zachować oraz wyremontować.

Wczoraj walne zgromadzenie spółdzielni podjęło decyzję o zaciągnięciu kredytu na remont Sedesowców. Chodzi o ponad 13 mln zł. Pieniądze pójdą na termomodernizację, co przełoży się na oszczędność w kosztach ogrzewania.

Po remoncie wrocławskie Sedesowce mają mieć białą elewację, a ściany boczne w kolorze grafitowym. Prace mają się rozpocząć w drugiej połowie przyszłego roku. Potrwają przynajmniej trzy lata.

ZOBACZ TEŻ: WROCŁAWSKA ARCHITEKTURA Z CZASÓW PRL - NAPRAWDĘ TAKA BRZYDKA? (ZDJĘCIA)

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!