Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie, który oskarżony został o spowodowanie śmiertelnego wypadku na trasie Stargard - Zieleniewo. W wypadku zginął 60-letni motocyklista.

Wypadek wydarzył się 3 lipca 2018 roku na dawnej drodze krajowej numer 10, między Stargardem a Zieleniewem. W zderzeniu motocykla z ciężarówką zginął 60-letni motocyklista.

Motocyklista jechał od strony Zieleniewa. Ciężarówka jechała z naprzeciwka i przed Zieleniewem skręcała w lewo na obwodnicę Stargardu.

- Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 3 lipca 2018 r. na trasie Stargard-Zieleniewo nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym marki DAF z naczepą jadąc w kierunku Zieleniewa, nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w drogę prowadzącą do obwodnicy Stargardu i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z motocyklem marki Kawasaki, którego kierujący w wyniku doznanych ciężkich obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Śledczy uznali, że kierowca ciężarówki przed rozpoczęciem manewru skrętu w lewo nie upewnił się, że może go wykonać w bezpieczny sposób i w konsekwencji doprowadził do zderzenia wymuszając pierwszeństwo przejazdu na motocykliście.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Nie był wcześniej karany sądownie.

- Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - czytamy w komunikacie prokuratury.Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!