(© Michał Pawlik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bez względu na to, czy idziemy na bal, czy na sylwestrową prywatkę, wszyscy chcemy przywitać nowy rok radosnym uśmiechem. Będziemy się bawić, tańczyć i pić szampana. Do takiego taneczno-biesiadnego maratonu można się odpowiednio przygotować.

Co nas może boleć w czasie sylwestrowej nocy? Nogi i żołądek. Nogi od tańczenia, żołądek od nadmiaru jedzenia i alkoholu. Dlatego też tuż przed balem należy zadbać o mięśnie nóg i wzmocnić barierę ochronną żołądka. Pomogą nam w tym zioła.

Mocne nogi

Przed balem, a nawet w jego trakcie, możemy nogi nasmarować odprężającymi kremami, np. z arniką, imbirem lub rozmarynem. Przy skłonnościach do potliwości zastosujmy talk lub moczenie w naparze z szałwii. Szczególnie rozmaryn szybko dodaje mięśniom witalności. Przy skłonnościach do żylaków smarujemy nogi maścią, np. Hamamelis-Heela, a przy słabych kostkach arniką w maści Wala.

Osłona żołądka

Alkohol i nadmiar jedzenia mogą spowodować niestrawność, która zepsuje nam zabawę. Jest na to sposób. Nux vomica homaccord Heel - homeopatyczny "lek na biesiadowanie" ulży naszemu żołądkowi. Przed balem - 5 kropli w łyżeczce wody. W czasie zabawy - do 20 kropli. Obejdzie się bez sensacji.

Coś dla pań
A co mają zrobić panie, by przez całą noc wyglądać tak pięknie, jak na początku zabawy? Usta przed wyjściem z domu można natłuścić, np. tranem z kapsułek. Wzmocni on czerwień wargową. Można je także lekko pomasować szczoteczką do zębów. Tuż przed balem płuczemy jamę ustną naparem z szałwii, a wargi - zanim nałożymy pomadkę - zwilżamy wodą różaną. Aby w czasie balu twarz zachowała świeżość, możemy ją spryskiwać wodą mineralną lub termalną w sprayu. Nie zniszczy to makijażu.

Sylwester

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!