Duża łazienka stanowi dla posiadacza prawie takie samo wyzwanie, jak blokowe maleństwo. W tym drugim przypadku sytuacja jest jasna. Trzeba się po prostu nagimnastykować, by zmieścić wszystkie niezbędne urządzenia, wybieramy więc najmniejsze z możliwych. W przypadku łazienkowych „hektarów” musimy pogodzić marzenia z finansami, a to najgorsza z możliwych kombinacji.

Tym bardziej że oferta handlowa przyprawia o ból głowy. Co roku producenci wypuszczają na rynek nowe modele umywalek, wanien, kabin i muszli, armatury i paneli prysznicowych. Tradycyjną, białą ceramikę zastępują takie tworzywa, jak kamień naturalny, kamionka, szkło, metal, kompozyty, tworzywa sztuczne czy egzotyczne drewno. Materiały te wykorzystywane są przede wszystkim do produkcji umywalek, które nadają wnętrzu styl, ale również wanien.

W dużej łazience mieszczą się także meble. Jak dobrać wszystko, by powstała wysmakowana, modna i praktyczna całość na miarę naszych kieszeni?

Urządzanie łazienki to dzisiaj tak znaczny wydatek, że warto pokusić się o stworzenie kompozycji ponadczasowej, która obroni się za kilka, a nawet kilkanaście lat. A w takiej perspektywie najlepiej sprawdzają się rzeczy proste, barwy neutralne, przede wszystkim uniwersalna biel. Trzeba jednak pamiętać przy dobieraniu ceramiki, mebli czy płytek, że kolor ceramiki łazienkowej ma odcień zimny, a wanny z tworzywa oscylują w stronę „ciepłej” bieli . Dlatego ta pierwsza będzie ładnie wyglądała tylko w zestawieniu z farbami z domieszką błękitu, druga zaś z tą w odcieniu kości słoniowej.

Więcej zdjęć znajdziesz na Urządzone.pl.

Czytaj także:
* Podpowiadamy, jak urządzić małą, wygodną łazienkę na poddaszu
* Podłogi ceramiczne nie tylko w kuchni i w łazience
* Niepowtarzalny styl łazienki

Poradnik domowy

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

grettas@...

Mnie w tym łazienkach brakuje przede wszystkim dywanika. To nie są drogie rzeczy, a wg mnie konieczne http://mowiszimasz.com.pl/pl/428-Dywany Nie lubię stawać gołymi stopami na zimnej podłodze.