Walentynki coraz bliżej. Zadbany wygląd, afrodyzjaki i antykoncepcja to tylko kilka niezbędników. Dla tych, którzy już mają swoją drugą połówkę i dla tych, co dopiero szukają, przedstawiamy kilka sposobów na udaną randkę.

Po pierwsze - zaplanowanie randkiNajlepiej kiedy oboje partnerzy zdecydują gdzie się wybiorą i co będą robić podczas pierwszej randki. Jednak częściej to młodzi mężczyźni czują się za to odpowiedzialni. Jak wykazują badania przeprowadzone przez Instytut Badawczy GFK, na zlecenie firmy Bayer Schering Pharma, taka sytuacja najczęściej się zdarza wśród młodych Rosjan i Słoweńców.

Według respondentów najważniejszymi aspektami przygotowania do randki są higiena osobista i antykoncepcja. Na kolejnych miejscach uplasowały się pieniądze (dla mężczyzn) oraz wygląd zewnętrzny (dla kobiet).

Dobranie odpowiedniego strojuPowszechnie wiadomo,że nie szata zdobi człowieka, ale często to ubiór decyduje o dobrym pierwszym wrażeniu. Należy wybrać wygodne ubrania, tak by czuć się w nich swobodnie. Jak twierdzi Monika Jaruzelska, stylistka i wykładowca w warszawskiej SWPS "W przypadku mężczyzn wskazane jest podkreślenie szerokich ramion, dlatego na randkę lepiej założyć marynarkę niż sweter. Kobiety natomiast powinny zwrócić uwagę na talię, zaokrągloną linię bioder oraz biustu. Nie musimy swojej kobiecości eksponować poprzez sukienkę mini czy na ramiączkach. Warto mieć na sobie kilka warstw, by po pierwsze uzyskać efekt tajemniczości, a po drugie - poprzez zdejmowanie części garderoby dawkować przyjemność z oglądania".

Przygotowując się do randki absolutnie nie można zapomnieć o kilku ważnych rzeczach: wspomniana już wcześniej higiena, dobre samopoczucie - warto przed wyjściem się zrelaksować np. poprzez posłuchanie ulubionej muzyki. Dobrze jest się także przygotować do rozmowy, dowiedzieć, co lubi, czym interesuje się partner.

Kto ma płacić?Zawsze pozostaje pewien dylemat, kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie transportu na randkę i z randki oraz kto będzie płacić. Wielu mężczyzn - szczególnie z USA, Ameryki Łacińskiej i Rosji- uważa te czynności za swój obowiązek. Jednak większość ankietowanych twierdzi, że zaplanowanie sposobu dojazdu należy do obojga partnerów. Co ciekawe, coraz więcej Turczynek chciałoby brać czynny udział w organizacji spotkania.

Walentynki

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dexter

Nie! Nie! Nie! Sposób na udaną randkę sprowadza się do swoistego współgrania dusz. No i ta atmosfera...dobra muzyka...ciepłe, przenikliwe spojrzenie, uśmiech do ukochanej osoby....to jest to, czego nie przebije nic