MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy nordic walking do 66 km od Łobza. Urocze miejsca na krótką trasę w weekend 22 - 23 czerwca

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz ciekawych ścieżek nordic walking w okolicy Łobza? Razem z Traseo mamy dla Ciebie garść podpowiedzi na ten tydzień. Jeżeli dopiero chcesz zacząć uprawiać nordic walking, zacznij w weekend. W wolnym dniu będziesz mieć czas, by oswoić technikę. Podpowiadamy, gdzie można się wybrać w okolicy Łobza na nordic walking. W tym tygodniu znaleźliśmy ścieżki w odległości do 66 km od miasta. Przetestuj je i daj znać, jak Ci się podobało.

Spis treści

Trasy nordic walking z Łobza

We współpracy z Traseo wybraliśmy 3 trasy nordic walking w odległości do 66 km od Łobza. Sprawdź, czy trasa polecana przez innych odpowiada również Tobie.

Przed drogą upewnij się, jaka jest prognoza pogody w Łobzie.

W sobotę 22 czerwca według prognozy pogody ma być 21°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 44%. W niedzielę 23 czerwca zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 18°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 39%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Solny

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 5,94 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 59 min.
  • Przewyższenia: 9 m
  • Suma podejść: 22 m
  • Suma zejść: 24 m

Kolobrzeg_REGENERACJA poleca trasę mieszkańcom Łobza

Jest to szlak turystyczny powstały na bazie średniowiecznego traktu handlowego biegnącego z nad morza na południe kraju. Średniowieczni kupcy podróżowali wozami wypełnionymi drogocennym towarem - solą zakupioną w Kołobrzegu - do centralnych regionów kraju. Szlak oznaczono kolorem czerwonym, jego całkowita długość to 152 km, kołobrzeski odcinek to zaledwie 4km. Szlak swój bieg rozpoczyna w Kołobrzegu przy Baszcie Lontowej (zwanej Prochową), kończy się natomiast w krainie jezior na Pojezierzu Drawskim - w miejscowości Czaplinek.
Przebieg szlaku:
Baszta Lontowa (zwana Prochową), ul. Dubois, przejście pomiędzy ul. Giełdową a ul. Budowlaną (chodnikiem, pomiędzy domami), ul. Słowińców, ul. Koszalińska, ul. Grochowska, ul. Bolesława Krzywoustego (wzdłuż drogi nr 163 w kierunku na Białogard), ul. Bolesława Chrobrego (w kierunku na Budzistowo), Budzistowo, ul. Kołobrzeska, Kościół św. Jana Chrzciciela.
Atrakcje, ciekawe miejsca:

  • Baszta Lontowa - przekornie nazywana Basztą Prochową. Jest to jedyny obiekt, który pozostał po średniowiecznym systemie obronnym, który przetrwał do dnia dzisiejszego w całości. Baszta ma cztery kondygnacje, a jej ściany frontowe posiadają liczne zdobienia. W elewacji od strony parku znajdują się otwory strzelnicze.
  • Budzistowo - miejscowość przed wojną nazywana Altstadt, uznawana za kolebkę miasta Kołobrzeg. To tu w połowie IX w. na terenie obecnej miejscowości powstał gród, który dał początek silnemu miastu. W XIII wieku Kołobrzeg otrzymał prawa lokacyjne i miasto przeniosło się bliżej morza, spowodowało to wyludnienie i upadek pierwotnego grodu.
  • Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela - jedyny zabytek wczesnośredniowiecznego Kołobrzegu, a zarazem najstarszy obiekt ceglanej architektury sakralnej na Pomorzu Środkowym. Pierwsze wzmianki o kościółku pochodzą już z 1222 roku. Mimo licznych zniszczeń i kolei losu zawsze odradzał się, by przypominać o dawnej świetności słowiańskiego, przedlokacyjnego Kołobrzegu.
    Nawiguj

Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak IV Dywizji Piechoty (Człopa - Nadarzyce) - Pieszy Czerwony ver. 2021

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 102,65 km
  • Czas trwania marszu: 150 godz. i 6 min.
  • Przewyższenia: 99 m
  • Suma podejść: 1 006 m
  • Suma zejść: 984 m

JJ_Active poleca trasę mieszkańcom Łobza

Szlak IV Dywizji Piechoty (Człopa - Nadarzyce) - Pieszy Czerwony ver. 2021. Kolejny urolkiwy ale dosyć trudny technicznie szlak ponad 100 km. Nawigacyjnie nie jest tak źle w stosunku do mapy choć zdarzają się odstępstwa. Szlak nie da się obecnie przebyć w całości gdyż rozszerzono teren wojskowy zaraz za Narzycami przez który szlak przebiega. Przejazd tylko za zezwoleniem Komendanta WP z Nadarzyc. Oznakowanie akceptowalne choć po samych znakach raczej się szlaku nie przebędzie;) Ale znaki są i jest ich sporo o ile się idzie po szlaku. Szlak osadzony w realiach Wału Pomorskiego po drodze spotykamy pozostałości umocnień. Bardzo dużo odcinków trudnych technicznie do przebycia (dawno zapomniane pozarastane ścieżki głównie w okolicach jezior).
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Ścieżka ruchowa

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 0,98 km
  • Czas trwania marszu: 20 min.
  • Przewyższenia: 29 216 m
  • Suma podejść: 29 212 m
  • Suma zejść: 29 217 m

Trasę do marszu z Łobza poleca Kolobrzeg_REGENERACJA

Ścieżka zlokalizowana w Parku im. Stefana Żeromskiego o długości 1,7 km i składająca się z 15 stacji do ćwiczeń. Łączy elementy marszu, biegu i ćwiczeń na przyrządach rozstawionych przy trasie. Jest wszechstronną, skuteczną i dostępną dla wszystkich formą podnoszenia sprawności fizycznej. Wpływa korzystnie na układ oddechowy, układ krążenia, układ mięśniowy, układ kostno-stawowy, a także na kształtowanie poszczególnych cech motorycznych
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - co to?

Nordic walking jest coraz chętniej wybierany przez różne grupy wiekowe. Czym jest ten sposób aktywności? Nordic walking to prosty trening z wykorzystaniem specjalnych kijków. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Kto może uprawiać nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lobez.naszemiasto.pl Nasze Miasto