Spójnia grała z MKS. Zdenerwowany trener rzucał czym się da

Grzegorz Drążek
Adris De Leon rzucił 17 punktów, trafiając trzy trójki, miał 4 zbiórki, 7 asyst
Adris De Leon rzucił 17 punktów, trafiając trzy trójki, miał 4 zbiórki, 7 asyst Tadeusz Surma
W czternastej kolejce spotkań ekstraklasy koszykarzy PGE Spójnia Stargard wygrała z MKS Dąbrowa Górnicza 84:70. To szóste zwycięstwo stargardzkiego zespołu w sezonie i trzecie u siebie.

Pierwsze dziesięć minut dzisiejszego spotkania to sporo nerwowości w grze obu zespołów. Gospodarze mieli problemy, by wypracować sobie dobre pozycje rzutowe. W pierwszych minutach prowadzenie się zmieniało. Sprawy w swoje ręce w Spójni brał Adris De Leon, który kilka razy trafił. Po drugiej stronie w ataku najlepiej radził sobie Dominic Artis, który punktował nawet wtedy, gdy był nieźle pilnowany przez koszykarzy stargardzkiego zespołu. W pierwszej kwarcie Artis rzucił 13 punktów, a MKS wygrywał 25:21.

Trener Spójni Jacek Winnicki nie był zadowolony z tego, co grali jego zawodnicy. W pewnym momencie mocno zdenerwowany rzucał czym popadnie o parkiet stargardzkiej hali. A dodatkowo mógł go zdenerwować Artis, który po swoich skutecznych akcjach wymachiwał rękoma w stronę ławki trenerskiej Spójni.

W drugiej kwarcie najpierw goście powiększyli przewagę wykorzystując nieskuteczność w ataku gospodarzy. MKS wygrywał 29:21. Później lepiej zagrali zawodnicy Spójni i zbliżyli się na trzy punkty. W 15 minucie było 28:31. Oba kluby nie grały już skutecznie w tej kwarcie, mało punktowali. Nieco lepiej poradzili sobie gospodarze i w 18 minucie wyrównali. Było 33:33. W 20 minucie Adris De Leon zanotował kolejne trafienie i gospodarze wygrywali 37:36. W odpowiedzi Michael Fraser wykorzystał dwa osobiste i MKS wygrywał w połowie spotkania 38:37.

W drugiej kwarcie sposób na Artisa znaleźli koszykarze stargardzkiego zespołu, bo najlepszy strzelec MKS nie rzucił nawet punktu. Oba kluby w pierwszej połowie nie popisali się skutecznością rzutów trzypunktowych. Spójnia trafiła dwie trójki na osiem prób, a MKS jedną na dziewięć.

Fatalna skuteczność rzutów z dystansu gości pomogła wypracować w trzeciej kwarcie przewagę PGE Spójni. Stargardzki zespół, za sprawą Raymonda Cowelsa III i Kacpra Młynarskiego trafiła trójki, a goście nie potrafili na to odpowiedzieć. Po trzydziestu minutach Spójnia wygrywała 59:47. W trzeciej kwarcie MKS rzucił tylko 9 punktów.

W czwartej kwarcie Spójni pozostało pilnować bezpiecznego prowadzenia. I stargardzki zespół to robił. Wprawdzie MKS po serii niecelnych rzutów trzypunktowych wreszcie trafił z dystansu, ale gospodarze robili to częściej. W połowie tej kwarty stargardzki klub wygrywał osiemnastoma punktami. Rywale nie byli już w stanie mu zagrozić. PGE Spójnia wygrała drugi kolejny mecz w ekstraklasie, a MKS przegrał siódme kolejne spotkanie. MKS w dzisiejszym spotkaniu w Stargardzie trafił tylko dwie trójki na dwadzieścia jeden prób trzypunktowych.

W następnym meczu PGE Spójnia Stargard zagra w derbach w Szczecinie z Kingiem. To spotkanie będzie 1 stycznia o godzinie 17.30.

PGE Spójnia Stargard - MKS Dąbrowa Górnicza 84:70 (21:25, 16:13, 22:9, 25:23)

PGE Spójnia: Cowels III 22 (dwa razy za 3 pkt), De Leon 17 (3), Młynarski 15 (2), Kostrzewski 10, Śnieg 10, Bishop 4, Brenk 3 (1), Jackson 3, Bochno, Huk, Olisemeka

MKS: Douvier 21 (1), Artis 17 (1), Watts 10, Harris 6, Fraser 5, Put 5, Wasyl 4, Dawdo 2, Chorab, Kobel, Piechowicz, Wieczorek