Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powstało Muzeum Ziemi Reskiej. Zbiory można oglądać wirtualnie

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Wideo
od 16 lat
Muzeum Ziemi Reskie powstało w 2018 r. i jest wewnętrzną jednostką organizacyjną Centrum Kultury w Resku. Do zakresu działań instytucji należy gromadzenie, przechowywanie, konserwowanie, udostępnianie, upowszechnianie i trwała ochrona zbiorów dotyczących historii kultury Ziemi Reskiej. Muzeum gromadzi zbiory z zakresu historii, fotografii, sztuki, etnografii, archeologii, techniki, farmaceutyki, numizmatyki, filatelistyki oraz przyrody.

Muzeum Ziemi Reskiej to muzeum narracyjne, które opowiada o życiu mieszkańców tej ziemi poprzez historię miejsc takich jak Zamek Borków czy zakładów: Apteki Krystyny i Henryka Złotnickich, Zakładu Naprawczego Mechanizacji Rolnictwa, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zakładu Fotograficznego „Foto-Sztuka” Stanisława Delikatora. To również historia rodzin, Pierwszych Osadników oraz Kombatantów, Jeńców Wojennych i Byłych Więźniów Politycznych pochowanych na Cmentarzach Komunalnych w Gminie Resko.

Muzeum Ziemi Reskiej to muzeum, które obecnie nie ma siedziby i w najbliższym Przez długi okres funkcjonowało wirtualnie. Zaproponowana przez forma to strona internetowa dostępna TUTAJ, w której można obejrzeć udostępnione przez darczyńców oraz zgromadzone przez Urząd Miejski w Resku, obiekty uporządkowane w kolekcje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lobez.naszemiasto.pl Nasze Miasto